Par SURVIVAL KIT

2014. gadā no 4. līdz 21. septembrim Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LMC) rīkos jau sesto starptautisko festivālu „Survival Kit”! Tā tēma - "Utopiskā pilsēta"! 

„Survival Kit” ir pamanāmākais un starptautiski atzītākais laikmetīgās mākslas festivāls Latvijā. Festivāls ik gadu uzrunā un iesaista līdz 65 000 apmeklētāju. Festivāla dalībnieki ir ne tikai mākslinieki, bet arī dažādu citu nozaru pārstāvji – arhitekti, zinātnieki, jaunie uzņēmēji, pedagogi un citi enerģijas pilni eksperti, kas attīsta un īsteno radošas stratēģijas krīzes laikmeta pārvarēšanai.

Pērn ar vairāk nekā četrdesmit piecu sadarbības partneru un atbalstītāju palīdzību apjomīgā izstādē un virknē pasākumu tika iesaistīti aptuveni deviņdesmit mākslinieki no septiņpadsmit pasaules valstīm. Festivāla fokuss bija downshifting, kas aicināja kritiski izvērtēt ierastos patēriņa standartus un veiksmes priekšstatus, kā arī uzsvēra nepieciešamību līdzsvarot laiku starp darbu un atpūtu, pievērsties personības pilnveidošanai. 2013. gadā festivāls norisinājās telpās Lāčplēša ielā 60 Rīgā, bet 2012. gadā pirmo reizi festivāla vēsturē mākslas notikumi un izstādes bija apskatāmas ne vien Rīgā – Tabakas Fabrikā, bet arī Siguldā, Tukumā un Aizputē. SURVIVAL KIT radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā.