Par SURVIVAL KIT

No 4. līdz 20. septembrim jau septīto reizi Rīgā norisināsies vērienīgākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā – laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”, kurā piedalīsies ap 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Par centrālo festivāla norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, piedāvājot „Survival K(n)it 7” apmeklētājiem izstāžu un starpdisciplināru pasākumu kopumu. Festivālu organizē un producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Kā katru gadu, festivāls „Survival K(n)it 7” aicina māksliniekus meklēt radoši alternatīvus izdzīvošanas modeļus, reflektējot par lokāli un globāli aktuālām sociālām tendencēm. „Survial K(n)it 7” tēma caur vārdu spēli ir ievīta festivāla nosaukumā un akcentē ikdienišķu darbību un „mazo lietu” potenciālu ietekmēt sabiedrībā nozīmīgus procesus. Adīšana kā ikdienišķa nodarbe festivāla tēmas kontekstā simbolizē radošas iniciatīvas, dažādu sabiedrības grupu, privāto un publisko telpu saaudumu, akcentējot socializēšanos un līdzdarbošanos.

Kādreizējā LNB ēka šogad kalpos kā galvenā festivāla „Survial K(n)it 7” norises vieta, kurā notiks laikmetīgās mākslas izstāde, performances, koncerti, lekciju un sarunu programma. Neoklasicisma nams Krišjāņa Barona ielā 14 celts 1910. gadā, no 1956. līdz 2014. gadam tajā atradās Latvijas Nacionālā bibliotēka, taču šobrīd ēka netiek aktīvi izmantota. Vairāki festivāla pasākumi notiks arī pilsētvidē, sešpadsmit dienu laikā apmeklētājiem piedāvājot daudzveidīgu kultūras programmu, kas no dažādu radošo jomu un sociālo prakšu skatpunktiem ļaus saskatīt cēloņsakarības starp it kā nesvarīgām ikdienas nodarbēm un globālām izmaiņām.

„Survival K(n)it 7” dalībnieki: Lawrence Abu Hamdan (UK), Erik Alalooga (EE),  Bani Abidi (PK), David Bernstein (USA / EU), Arturs Bērziņš (LV), Juris Boiko (LV), Liena Bondare (LV), Kristians Brekte (LV), Eglė Budvytytė (LT), Nanna Debois Buhl (DK), Maria-Louise Ekman (SE), Kristaps Epners (LV), Ester Fleckner (DK), Nilbar Güreş (TR), Kalle Hamm, Dzamil Kamanger (FI / IR), Gudrun Hasle (DK), Reinis Hofmanis, Dārta Hofmane (LV), Ingela Ihrman (SE), Flo Kasearu (EE), KLĪGA (LV), Andreja Kulunčic (HR), Kalle Laar (DE), Johanna Lecklin (FI), Hardijs Lediņš (LV), Inga Meldere (LV), Robertas Narkus (LT), Katrīna Neiburga (LV), Ingrīda Pičukāne (LV), Jura Shust (BY / BE), Sandra Strēle (LV), Andrejs Strokins (LV), Iiu Susiraja (FI), Vladimirs Svetlovs (LV), Ginta Tinte Vasermane (LV), Anna Volkova (LV), Anna Zvyagintseva (UA), Imants Žodžiks (LV), Okin Collective (KR), Stitch projects (NO). 

"Survival Kit” ir pamanāmākais un starptautiski atzītākais laikmetīgās mākslas festivāls Latvijā, kas radās pirms septiņiem gadiem kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Festivāls ik gadu uzrunā un iesaista līdz 15 000 apmeklētāju, pērn apjomīgā izstādē un virknē pasākumu piedalījās aptuveni deviņdesmit dalībnieki no divdesmit piecām pasaules valstīm. Festivālu ik gadu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, „Survival K(n)it 7” kuratores ir Solvita Krese un Inga Lāce.

Darba laiks: Otrdiena - Piektdiena 14.00-20.00, Sestdiena - Svētdiena 12.00-19.00

Ieejas maksa: 2 EUR, studentiem, skolēniem, pensionāriem 1 EUR