Programma

02.09.

Preses brokastis
11.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Pasākums mediju pārstāvjiem

03.09.

Festivāla atklāšana
15.00 Pilsētvide

Kalles Hamma un Džamila Kamangera performance

18.00 Pie Latvijas Nacionālās operas

Egles Budvītītes performance „Horeogrāfija skrienošiem vīriešiem” 

19.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Festivāla atklāšanas pasākums ar Ingelas Īrmanes, apvienības "KLĪGA" un etīžu teātra "Nerten"performancēm

04.09.-10.09.

"The Stitch Project" izšūšanas darbnīca
Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

„The Stitch Project”  izšūšanas darbnīca

05.09.

Kultūras foruma "Baltā nakts" programma
14.00 – 01.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

12.00-19.00 Pirmajā stāvā notiks “The Stitch Project” izšūšanas un sarunu darbnīca. Darbnīca piedāvā dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem iespēju satikties pie kopīga galda, apgūt un izmēģināt tradicionālās izšūšanas prasmes, vienlaikus iepazīstoties, sarunājoties un apmainoties ar zināšanām.

14.00 “The Stitch Project” pārstāves Hildes Haunas prezentācija

19.00–23.00 Mākslinieku apvienības "Klīga" glubināšanas performance (glubināšana=gludināt+bubināt)

21.00 Igauņu mūziķa Erika Alaloogas performance „Noose Intro” („Cilpas ievads”). Priekšnesumā tiks izmantoti pašizgatavoti analogie skaņu rīki un instrumenti un, eksperimentējot ar šo objektu iespējām un skaņām, Alalooga centīsies radīt mūzikas un skaņu alternatīvas mūsdienu digitalizētajai kultūrai

22.30 apvienības „Kunst oder Unfal” („Māksla vai negadījums”) elektroakustiska dzejas performance, ko radīs Augusta Lāre, Kalle Lārs, Inguna Rubene un Liāna Langa

23.30–00.20 TJN “Annas 2” audio vizuālās performances studijas audzēkņu projektu spēle “Déjà vu”

00.20-01.00 Audiovizuāla performance “Dvīņi”. Attēls – Linda Konone, skaņa – Bastard Gy

08.09.

Projekta „No Show Museum” izstāde „Art of Nothing”
14.00 – 20.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

"No Show Museum" ir pirmais muzejs pasaulē par “Neko”. Tā kolekcijā iekļauti 120 slavenu 20. un 21. gadsimta mākslinieku darbi, kas pievēršas “Nekā” konceptam. Muzejs ierīkots mobilā pasta automašīnā, kurā apskatāmi 24 neredzami mākslas darbi, kā arī interaktīvā veidā skatītāji tiek iepazīstināti ar “Nekā” idejas attīstību mākslas vēsturē.

Projekta kurators Andreas Hoizers (Andreas Heusser) vizītes laikā sadarbosies ar latviešu mākslinieku Kasparu Upacieru, pievēršoties “Nekā” jautājumiem savā radošajā darbībā.

Robertas Narkus lekcija/performance „Kur ir manas iešļūcenes?”
18:00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

“Kur ir manas iešļūcenes?” ir lekcija–performance, kurā Robertas Narkus pārdomā tādas tēmas kā nejaušību menedžments, nenoteiktība, kaktusu klasifikācija un Viļņas Patafizikas institūta dibināšana. Sākoties kādā jaukā dienā Zoodārzā, mākslinieka stāsts turpinās bijušajā apavu veikalā Helsinkos, pēc tam laikā un telpā pārceļoties uz māju Viļņas nomalē, kurā agrāk dzīvojis ārsts, kas padomju laikā bijis KGB aģents. Stāsts turpinās ceļojumā uz Parīzi bez iepriekšēja nodoma un noslēdzas, atgriežoties atpakaļ ar ideju. Darbā parādās atradumi no dažādām vietām, kas liecina par negaidītā un neparastā klātbūtni katrā ikdienā.

09.09.

Diskusija "Kolekcija valzirga vēderā un citi stāsti par lietām, ikdienas praksēm un līdzdalību mākslā"
18:00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Dalībnieki: Paula Toppila (FI), Museums Revealed (Kristiāna Cimermane, Ilze Sirmā, LV), Māra Pinka (LV), Kaspars Vanags (LV), “The Stitch Project” (NO)

 

Itin bieži tieši māksla ir vieta, kur šie dažādie stāsti var eksistēt vienlaikus, iegūt balsi un parādīties publiskajā telpā, izmantojot mākslinieka skatījumu vai līdzdalības un skatītāju iesaistes prakses. Kādas iespējas paver alternatīvu stāstu atsegšana, kāda loma tajos ir lietām un nejaušībai? Ar kādiem izaicinājumiem šodien jāsastopas māksliniekam vai kuratoram, kurš nolēmis savā darbā “iesaistīt iedzīvotājus”?

10.09.

Marijas Lindes lekcija par Mariju Luīzi Ekmani
18.00 Kādreizējā LNB ēka Krišjāņa Barona ielā 14

Tenstas mākslas muzeja dirktore un kuratore Marija Linde stāstīs par zviedru mākslinieces, “Survival K(n)it 7” dalībnieces, Marijas Luīzes Ekmanes darbiem. Marija-Luīze Ekmane bieži attēlo ikdienas vidi pasteļtoņos, vienlaikus savos darbos iekļaujot absurdo un sirreālo. Viņa brīvi pārkāpj robežas un izmanto mākslas vēstures atsauces, sajaucot to visu kopā ar popkultūras elementiem. Darbos tiek attēlotas ikdienišķas un banālas ainas, bieži vien aizgūtas no vidusšķiru mājokļiem, lai tādā veidā transcendētu politikas, mākslas un erotikas tabu, kā izteiksmes līdzekli izmantojot rotaļīgu naivismu, kam ir tendence kļūt absurdam. Marī-Luīze Ekmane bija viena no pirmajām zviedru māksliniecēm, kas savos darbos pievērsās mājas dzīves, bērnu un ģimenes tematikai.

12.09.

Performances un akcijas Lucavsalā „Pēdējais pikniks”
16.00 Lucavsala

"Pēdējie Pikniki" ir ne vien sega un maizītes, bet platforma mākslinieku performancēm un akcijām brīvā dabā. Pieci "Pēdējie Pikniki" notiek neparastās, šķietami nomaļās Rīgas vietās, kuras drīz skars urbānās pārmaiņas - piektais un pēdējais "Pēdējais Pikniks" notiks Lucavsalā, miljons eiro vērtā īpašumā, ar ko manipulē Rīgas Dome, un būs veltīts mērķtiecīgai staigāšanai. Katrā "Pēdējā Piknikā", kurā piknikot var ikviens, mākslinieki un radoši cilvēki paralēli tradicionālajam piknika rituālam rada performances un akcijas. Pēdējos Piknikus rīko Gundega Evelone un draugi.

16.09.

Ekskursija
18:00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Kuratores Solvitas Kreses un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka vadīta ekskursija pa „Survival K(n)it” izstādi.

17.09.

Projekta „Knitting our Communities” prezentācija
14.00 – 20.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Projekta „Knitting our Communities” prezentācijas un atvērtā diskusija par apkaimju kopienu attīstības stratēģijām un metodēm. Tajā apvienojas pārstāvji no vairākaām Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Solmijas apkaimēm, kā arī vietas un vides attīstības jautājumu eksperts, pētnieks Fils Vuds (Phil Wood) no Lielbritānijas un citi nozares profesionāļi.

18.09.

Grāmatas „Tulkojot atsauces” prezentācija, diskusija
18.00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Grāmatas atvēršanas ietvaros ar priekšlasījumiem uzstāsies igauņu kuratore, rakstniece un kritiķe Margareta Tali un socioloģe Baiba Bela-Krumiņa. Pētnieces savos priekšlasījumos pievērsīsies atsevišķu mākslinieku un sabiedrības grupu reprezentācijas un neesamības jautājumiem mākslas struktūrās un iepazīstinās ar atmiņas un biogrāfijas jautājumiem mainīgos kontekstos, sasaistot savus pētījumus ar grāmatā publicētajiem materiāliem.

20.09.

Dāvida Bernšteina performance "Marmora vīrs"
16:00 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Dāvida Bernšteina performance "Marmora vīrs"

Ekskursija
16:30 Kādreizējā LNB ēka, Krišjāņa Barona ielā 14

Kuratoru Solvitas Kreses un Ingas Lāces vadīta ekskursija pa „Survival K(n)it” izstādi