Ar bērniem

Bērni izzina pasauli un mācās caur darbošanos. Lietā tiek liktas visas piecas maņas, un vislabāk prātā paliek tas, kas iepazīts tiešas pieredzes ceļā - gan cilvēki, gan lietas, vietas un notikumi.

Tieši tāpēc festivāla Survival Kit 8 programma bērniem, ģimenēm un skolēniem ir veidota kā piedzīvojums, iekļaujot tajā dažādas radošas nodarbes, kas ļauj pieredzēt mākslas tapšanas brīnumu, paver ceļu uz  mākslinieku domāšanas veidu un rosina izpausties radošajam garam.

 

Uzdevumi izstādē (K. K. fon Stricka villa)

Visu izstādes laiku ekspozīcijas telpās ir pieejami vairāki uzdevumi, kas palīdz dziļāk iepazīt kādu no mākslas darbiem un pašas pasākuma norises vietas – K. K. fon Stricka villas - arhitektūru.

Izstādes apmeklētājiem ir iespēja izpētīt līdz šim Latvijā maz zināmā mākslinieka Žaņa Valdheima ģeometriskās kompozīcijas un ar trafaretu palīdzību konstruēt savas. Miķeļa Fišera konspirācijas teoriju iedvesmotos sižetus par citu planētu iedzīvotājiem var veidot plastilīnā, bet izstādes centrālais objekts ‒ Artūra Virtmaņa radītais spoku kuģis – rosina būvēt pašiem savus, noslēpumainus peldlīdzekļus.

Uzdevumu lapas ir pieejamas izstādes telpās K.K. fon Stricka villā, kā arī lejuplādējamas šeit:

Miķelis Fišers. Citplanētiešu un hidroreptiloīdu skaistuma konkurss

Žaņa Valdheima ģeomteriskā pasaule

Artūrs Virtmanis. Spoku kuģu būvētava

Pirms 100 gadiem fon Stricka alus darītavā

Krāsojamās lapas bērniem

 

Radošās darbnīcas svētdienās, plkst. 12:00 (K. K. fon Stricka villa)

Lai atraisītu radošo potenciālu, 18. un 25. septembrī aicinām bērnus no 4 gadu vecuma piedalīties Jogas rotaļā, kurā aizraujošā veidā varēs izzināt ķermeņa iespējas skolotājas Līvas Kupčas vadībā, bet jau pirmajā svētdienā pēc festivāla atklāšanas - 11. septembrī - ģimenes ar bērniem aicinātas darboties Grimstošu un peldošu kuģu būves darbnīcā kopā ar Artūru Virtmani, vienu no izstādes māksliniekiem.

Pietiekšanās darbnīcām, rakstot uz e-pastu: survivalkit@lcca.lv 

Piesakoties lūgums norādīt bērnu vecumu. Jogas rotaļas dalībniekiem vēlams ģērbties ērtā, kustībām piemērotā apģērbā un ņemt līdzi savu jogas paklājiņu (tādu, kas vingrojot neslīd pa grīdu). Mazāki vai nedrošāki bērniņi nodarbību var apmeklēt kopā ar vecākiem.

 

Stricka villas garu spēle skolēniem (K. K. fon Stricka villa)

Lielāki bērni aicināti iesaistīties K. K. fon Stricka villas garu spēlē, kurā ar īpašas kartes palīdzību būs iespēja sastapties ar mākslas darbu tēliem un kādreizējiem ēkas īpašniekiem, izzināt viņu dzīvesstāstus un ar maģiska rituāla starpniecību dot savu artavu ēkas atjaunošanā.

K.K. fon Strickas villas garu spēle

 

Ekskursijas (K. K. fon Stricka villa)

Dažāda vecuma skolēnu grupas aicinām pieteikties īpaši veidotām ekskursijām, kurās stāstījums mīsies ar radošām aktivitātēm.

Pietiekšanās darbnīcām, rakstot uz e-pastu: survivalkit@lcca.lv vismaz 3 dienas pirms vēlamā ekskursijas datuma.

Piesakoties lūgums norādīt skolēnu vecumu, skaitu un mācību iestādi, kā arī vēlamo ekskursijas valodu (latviešu, krievu, angļu).

 

Ieejas maksa

Pilna biļete vienreizējam izstādes apmeklējumam (pieaugušajiem) - 2 EUR

Festivāla pase (nodrošina ieeju visos festivāla pasākumos, pieuagušajam) - 5 EUR

Pilna biļete vienreizējam izstādes apmeklējumam (skolēnam) - 1 EUR

Festivāla pase (nodrošina ieeju visos festivāla pasākumos, skolēnam) - 3 EUR

Dalība radošajās darbnīcās (ar iepriekšēju pieteikšanos) - pērkot ieejas biļeti izstādē 

 

Ieeja bez maksas

Bērniem līdz 7 gadu vecumam (t. sk. radošajās darbnīcās)

Mākslas skolu audzēkņu grupām

Skolēnu grupu vadītājiem (ja grupā vismaz 10 skolēni)

 

Foto: Juris Rozenbergs