Par Survival Kit

Šoruden, no 8. līdz 25. septembrim, Rīgā jau astoto gadu notiks starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit. Šogad festivāls pievērsīsies sabiedrības akupunktūrai, palūkojoties uz mūsdienu sabiedrību kā ķermeni, meklējot un atrodot tā sāpīgākos punktus. Paralēli izstādei festivāla ietvaros īpaša uzmanība tiks pievērsta daudzveidīgai notikumu programmai, kas ietvers gan mākslinieku vadītus meditācijas seansus un šamaniskas performances, gan pseidoreliģisku filmu seansus un kritiskas starpdisciplināras diskusijas. Festivālu rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

Viena no izstādes kuratorēm, Inga Lāce, norāda: „Akupunktūra kā metafora sabiedrības sensitīvo zonu testēšanai, nav izvēlēta nejauši. Sabiedrības interese par netradicionālo medicīnu, ezotēriku un suģestiju pēdējos gados ir kļuvusi īpaši sakāpināta. Austrumu spirituālisms kļūst arvien klātesošāks mūsdienu tehnoutopiskajā pasaulē. Vai šo intereses fokusu var interpretēt kā bēgšanu no realitātes, jaunā dzīves stila atribūtu vai alternatīvu izdzīvošanas risinājumu, apzinoties, ka esošie instrumenti un metodes vairs nespēj piedāvāt cerēto rezultātu?”

Šogad par Survival Kit 8 mājvietu izvēlēta K.K. fon Stricka villa Aristida Briāna ielā 9, ko var salīdzināt ar fēniksu, kas atdzimst Rīgas kultūrtelpā. Vietas izvēli raksturo otra festivāla kuratore Solvita Krese: „Survival Kit vienmēr ir nodarbojies ar pilsētas kartēšanu – sekojot līdzi tās attīstībai un izmaiņām, mūs ieinteresēja šis kultūrvēsturiskais piemineklis – K.K. fon Stricka villa, kas kopš 2000. gada bija stāvējusi pamesta, bet nu ar labu aizgādņu palīdzību atdzimst par jaunu kultūrpunktu pilsētā."

Festivāla galvenā izstāde apskatāma K.K. fon Stricka villā no 9. līdz 25. septembrim. Tā atvērta no trešdienas līdz piektdienai laikā no plkst. 14 līdz plkst. 20, sestdienās un svētdienās no plkst. 12 līdz plkst. 19.

Biļešu cenas: vienas dienas biļete 2 eiro, pilna festivāla biļete, kas derīga visu festivāla laiku uz visiem pasākumiem, maksā 5 eiro. Skolēnu, studentu un pensionāru vienas dienas biļete - 1 eiro, pilna festivāla biļete - 3 eiro.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā no 13. līdz 24. septembrim apskatāma Florisa Šēnfelda izstāde “Īss ieskats Damagomi grupas vēsturē”. Muzejs atvērts otrdienās, trešdienās, piektdienās un sestdienās no plkst. 11 līdz 17, ceturtdienās no plkst.11 līdz 19, svētdienās un pirmdienās slēgts.

Rīdzenes ielā tirdzniecības centrs "Galerija Centrs" (Audēju ielā, Rīgā) 16 no 10. līdz 25. septembrim apskatāma Artūra Virtmaņa instalācija.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls Survival Kit radās 2009. gadā, kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Festivāla mākslinieki tiek aicināti savos darbos risināt kādu sabiedrībai nozīmīgu tēmu, apzinot alternatīvus scenārijus izdzīvošanai. Ik gadu festivālam tiek izvēlēta jauna norises vieta – kāda no Rīgas tukšajām ēkām, tādā veidā iezīmējot tās potenciālu un iespējamās attīstības stratēģijas.