Jaunumi

K.K. fon Stricka villa - "Survival Kit 8" norises vieta #

2016-07-21 16:39

Kā festivāla galvenā norises vieta šogad izvēlēta K.K. fon Stricka villa Aristida Briāna ielā 9 Rīgā, kas, ilgu laiku stāvējusi pamesta, šobrīd atdzimst par jaunu kultūrpunktu pilsētā. Foto: Andrejs Strokins

Sabiedrības akupunktūra festivālā Survival Kit 8 #

2016-07-21 16:29

Jau astoto gadu Rīgā norisināsies starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls “Survival Kit” – no 8. līdz 25. septembrim apmeklētājiem būs iespēja apskatīt apjomīgu laikmetīgās mākslas izstādi un apmeklēt plašu pasākumu programmu, kas ietvers filmu seansus, diskusijas, performances un citus notikumus. Festivāls šogad pievērsīsies akupunktūrai kā metaforai mūsdienu sabiedrības sāpīgo punktu noteikšanai un pulcēs aptuveni trīsdesmit latviešu un ārvalstu māksliniekus. Kā galvenā norises vieta izvēlēta K.K. fon Stricka villa Aristida Briāna ielā 9 Rīgā, kas, ilgu laiku stāvējusi pamesta, šobrīd atdzimst par jaunu kultūrpunktu pilsētā. Festivālu rīko Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, kuratores – Solvita Krese un Inga Lāce.

“Sabiedrības pēdējo gadu aizraušanās ar netradicionālo medicīnu un ezotēriku tiek aplūkota gan kritiski, vērtējot, kā aizvien biežāk notiek dažādu sākotnēji spirituālu prakšu, piemēram, jogas, komercializācija. Tajā pašā laikā festivāls pievēršas ezotēriskām idejām kā kontrkultūras parādībai, akcentējot to holistisko potenciālu,” festivāla šī gada tēmu komentē kuratore Inga Lāce. “Nav pārsteigums, ka arī daudzi mākslinieki savos darbos izmanto atsauces uz spirituālisma un ezotērikas praksēm, gan meklējot radošus impulsus, gan ironiski atsaucoties uz mūsdienu sabiedrības apsēstību ar "jauno garīgumu". Izstādē varēs  izsekot šamaņu un raganu zintīm, ļauties hipnozei, iepazīties ar psihotropo augu iedarbību, meditēt pie maģiskiem simboliem, kā arī atmaskot mūsdienu finansu tirgus burvju trikus,”  laikmetīgās mākslas izstādes konceptuālo ietvaru iezīmē kuratore Solvita Krese.

Survival Kit 8 #

2016-04-08 11:31